فایل صوتی این متن

خط تولید سوسیس و کالباس

امروزه زندگی به سمت و سویی می رود که مصرف غذاهای فست فودی جایگزین ساعت ها ایستادن پای اجاق گاز و آشپزی شده است.

کمبود وقت عامل تاثیر گذاری برای استفاده بیشتر از فست فود هاست زیرا اسم این مواد غذایی به خوبی گویای خصوصیت آن هاست یعنی به سرعت آماده میشوند و وقت شما را برای تهیه مواد اولیه و درست کردن غذا تلف نمی کنند.

مزیت این مواد غذایی صرفه جویی در وقت و هزینه است اما استفاده مکرر از این مواد غذایی آماده سلامتی شما را به خطر می اندازد و در دراز مدت باعث ایجاد بیماری های مختلف در بدن میشوند؛ پس سعی کنید بیش از یک بار در هفته از سوسیس و کالباس استفاده نکنید.

قیمت سوسیس و کالباس خیلی بالا نیست پس سعی کنید معیار انتخاب این مواد غذایی کیفیت شان باشد.

زیرا تقلب هایی که توسط برخی تولید کنندگان در خمیر سوسیس و کالباس صورت میگیرد بی رحمانه و خطر آفرین است. همواره سعی کنید از برند های معتبر این محصولات را خریداری کنید.

 

 

در این مطلب میخواهیم با خط تولید سوسیس و کالباس و مراحل تولید آن آشنا شویم.

عنوان سئوالات

۱قیمت دستگاه های تولید سوسیس و کالباس بر چه اساسی است؟
دستگاه های مورد نیاز برای خط تولید با توجه به امکانات و تجهیزاتی که دارند قیمت های متفاوتی دارند.
۲در خط تولید سوسیس و کالباس چه دستگاه هایی مورد نیاز است؟
دستگاه هایی مثل یخ ساز، پرکن،کاتر و… مورد نیاز است.
۳در خریداری دستگاه خط تولید سوسیس و کالباس به چه چیزی باید توجه داشت؟
در خریداری دستگاه ها باید به حجم تولیدتوجه داشت چرا که میتواند راندمان کاری شما را پایین بیاورد.
۴معایب و مزایای مصرف غذاهای فست فودی چیست؟
شاید بتوان گفت تنها مزایای استفاده از غذاهای فست فودی صرفه جویی در وقت است اما به طور حتم معایب آن از مزایایش بیشتر است.

 

 

بیشتر بخوانیم : دستگاه ترموفرمینگ

مراحل تولید سوسیس و کالباس

تهیه سوسیس و کالباس تقریبا با هم مشابه است و تنها در قطر و ادویه ها و بعضی مواد با هم متفاوتند.

خمیر سوسیس و کالباس از ترکیب مواد خشک و تر حاصل میشود. گوشت ها را پس از شستشو و جدا کردن ضایعات و استخوان ها درون چرخ گوشت میریزند و سپس به آن نمک و فلفل، پودر سیر و پیاز، آویشن، آرد، نشاسته، شیرخشک، چربی و روغن های نباتی و گیاهان معطر اضافه میکنند.

نیترات نیز جهت ماندگاری بیشتر به سوسیس و کالباس افزوده میشود و رنگ صورتی سوسیس و کالباس به خاطر وجود همین ماده است.

در بعضی از کالباس ها قارچ، پسته و پنیر نیز افزوده میشود. ترکیب به دست آمده را با همزن های صنعتی به شکل یک دست مخلوط میکنند.

دستگاه های مورد نیاز برای خط تولید سوسیس و کالباس

در خط تولید سوسیس و کالباس از دستگاه های متعدد صنعتی استفاده میشود که هر کدام از این دستگاه ها به خط تولید کمک میکند. این دستگاه ها عبارتند از:

چرخ گوشت های صنعتی: این چرخ گوشت ها در اندازه های مختلف تولید شده اند و بسته به ظرفیت خط تولید  انواع متفاوتی دارند.

 

دستگاه کاتر: تبدیل مواد اولیه سوسیس و کالباس به شکل خمیر بر عهده دستگاه کاتر است. اهمیت این دستگاه در خط تولید بسیار بالاست و در اصطلاح قلب تپنده خط تولید است.

کاتر

دستگاه پرکن: وظیفه ی این دستگاه در خط تولید  پر کردن پوشش های سوسیس و کالباس از خمیر حاصله می باشد. فشردن پدال دستگاه توسط کاربر باعث پر کردن پوشش ها میشود.

بیشتر بخوانیم : خط تولید ناگت

 

دستگاه اتاق پخت غرقابی: این دستگاه با آب داغ تا دمای ۸۰ درجه ی سانتی گراد پر شده است و برای پخت سوسیس و کالباس ها به کار برده میشود. البته دستگاه دیگری در خط تولید برای پخت با بخار وجود دارد. هرکدام از اتاق های پخت ظرفیت های گوناگونی دارند.

دستگاه یخ ساز: دستگاه های همزن و جرخ گوشت حین کار گرم میشوند و این گرما خمیر سوسیس و کالباس را شل میکند؛ دستگاه یخ ساز با تولید یخ این گرما را جبران میکند و باعث منسجم شدن خمیر میشود.

ترازو و دماسنج دیجیتال نیز از دیگر ابزار های لاینفک خط تولید سوسیس و کالباس هستند.

یخچال ها و فریزر ها نیز جهت نگهداری و جلوگیری از فساد مواد غذایی تولید شده استفاده میشوند.

 

بیشتر بخوانیم : دستگاه بسته بندی

 

قیمت دستگاه های تولید سوسیس و کالباس

دستگاه های مورد نیاز برای خط تولید با توجه به امکانات و تجهیزاتی که دارند قیمت های متفاوتی دارند.

خط تولید سوسیس و کالباس به همه ی این دستگاه ها احتیاج دارد و بدون وجود هر یک از دستگاه ها، کار خط تولید نا تمام می ماند. برای اطلاع از قیمت دستگاه ها میتوانید به شرکت اف پرام (گروه صنعتی ایران سوسیس) مراجعه کنید.

این شرکت سالهاست در زمینه ی ساخت و عرضه ی  دستگاه های مورد استفاده در تولید مواد غذایی و بسته بندی فعالیت میکند. همه ی دستگاه های عرضه شده توسط این شرکت استاندارد و مطابق با دانش روز ساخته شده اند و در راه اندازی خط به شما کمک میکنند.

 

چگونگی راه اندازی خط تولید سوسیس و کالباس

اگر شما در فکر کسب و کار تولیدی جدید هستید و قصد دارید خط تولید  را راه اندازی کنید قبل از هر چیز باید اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید و از طرز کار دستگاه های مختلف آگاهی داشته باشید.

در نظر گرفتن ظرفیت تولیدی کارگاه یا فروشگاه نیز مهم است زیرا بر این اساس دستگاه ها خریداری میشوند. خریداری دستگاه ها بدون توجه به حجم تولید میتواند راندمان کاری شما را پایین بیاورد. اگر به دنبال بهترین دستگاه های تولید کننده ی مواد غذایی برای خط تولید سوسیس و کالباس هستید ما به شما شرکت اف پرام را پیشنهاد میدهیم.

این شرکت با تلاش و تجربه ی کافی چندین سال است که در زمینه ی ساخت و عرضه ی دستگاه های تولید کننده ی مواد غذایی فعالیت میکند و اساس کار را بر کیفیت بنا نهاده اند.

شرکت اف پرام تولید کننده ی ماشین آلات بسته بندی وکیوم، چرخ گوشت های صنعتی، همزن و کاتر ها و انواع دستگاه های پخت غرقابی و پخت با بخار است.

همچنین میتوانید از برای راه اندازی خط تولید از راهنمایی ها و مشاوره های کارشناسان این شرکت استفاده کنید؛ زیرا در این زمینه بسیار با تجربه هستند.

میتوانید برای نصب دستگاه ها و راه اندازی خط تولید  از کارکنان همین شرکت کمک بگیرید و مطمئن باشید که از هیچ تلاش و کمکی دریغ نمی کنند.

همچنین میتوانید با مراجعه به این شرکت از قیمت ماشین آلات تولید کننده ی مواد غذایی مطلع شوید و در صورت تمایل خریداری کنید و کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

کاتر