فایل صوتی این متن

خط تولید ناگت

ناگت از جمله غذاهای نیمه آماده لذیذ می باشد و کمتر کسی پیدا میشود که آن را دوست نداشته باشد. ناگت نسبت به سایر غذاهای نیمه اماده و فست فود ها سالم تر است و طعم بهتری نیز دارد. در زندگی پر مشغله امروزی پختن غذا مانند گذشته انجام نمی شود زیرا وقت کافی برای این کار وجود ندارد و در این شرایط فست فود ها و غذاهای نیمه آماده مثل ناگت به کمک ما می آیند. در این مطلب میخواهیم با خط تولید ناگت آشنا شویم و در مورد مراحل تهیه ی این غذای آماده ی خوشمزه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

خط تولید ناگت

مراحل تهیه ناگت

فرایند تهیه ناگت مرحله به مرحله است و در خط تولید ناگت همه ی مراحل را با رعایت استاندارد های بهداشتی انجام میشود و هر مرحله به دقت انجام میشود. مواد خشک از جمله آرد، ادویه، سیر و پیاز با مخلوطی از بلوک های یخ زده گوشتی که با چرخ گوشت چرخ میشوند ترکیب میشود. سپس این ترکیب را به دستگاه همزن (میکسر) صنعتی برقی منتقل میکنند تا خمیر یک دستی به دست حاصل شود. در این مرحله میکس مواد تحت خلا انجام میشود. پس از این مرحله، قالب زنی انجام میشود.

قالب زنی: در این مرحله خمیر با اشکال گوناگون شکل میگیرد. برای فرم دهی به خمیر از قالب های متفاوتی استفاده میشود.

آرد زنی اولیه: آرد زنی اولیه زمانی انجام میشود که خمیر شکل داده شده وارد دستگاه آرد زنی میشود. نشاسته گندم، نشاسته ذرت، ایزوله سویا و کازئین انواعی از آرد ها هستند. این کار به منظور طعم دهی بهتر و بهبود رنگ و وزن محصول میشود و چسبندگی ان را نیز بالا می برد.

لعاب زنی: مرحله ای که مایعی لعاب دار در دستگاه جریان دارد و روی خمیر های شکل داده شده و آرد زده شده قرار میگیرد. علت ایجاد پوشش لعاب دار روی خمیر ها این است که آرد سوخاری بهتر به محصول بچسبد.

آرد زنی نهایی: بعد از اتمام مراحل بالا، محصول وارد دستگاه پودر سوخاری میشود و به آن آغشته میشود تا برای سرخ شدن نهایی آماده شود. پودر سوخاری برای لذیذ تر و ترد تر شدن ناگت استفاده میشود.

سرخ کردن: خمیر هایی که طی سه مرحله پوششی از آرد و لعاب و پودر سوخاری دارند وارد تانکری پر از روغن میشوند که تا دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد حرارت دارد و سرخ میشوند. محصولات روی ریل نقاله در حال حرکت هستند در حالی که در روغن داغ شناور هستند. پوشش لعابی و آرد سوخاری که روی ناگت ها قرار گرفته با سرخ شدن نیز جدا نمی شود. برای خنک شدن و انتقال ناگت های سرخ شده به یخچال ها، آن ها را روی یک نقاله طولانی قرار میدهند تا خنک شوند و سپس وارد دستگاه منجمد کننده شود.

پس از این مرحله ناگت های منجمد شده را درون ظرف ها یا کیسه های وکیوم بسته بندی میکنند و محصولات به سردخانه منتقل میشوند تا در دمای منفی ۱۸ درجه ی سانتی گراد نگهداری شوند.همه ی این مراحل در خط تولید ناگت با رعایت اصول بهداشتی انجام میشود.

بیشتر بخوانیم : دستگاه بسته بندی اسکین پک

عنوان سئوالات

۱ناگت چیست؟
ناگت از جمله غذاهای نیمه آماده لذیذ می باشد و کمتر کسی پیدا میشود که آن را دوست نداشته باشد. ناگت نسبت به سایر غذاهای نیمه اماده و فست فود ها سالم تر است و طعم بهتری نیز دارد.
۲مراحل تهیه ناگت به چه صورت است؟
فرایند تهیه ناگت مرحله به مرحله است و در خط تولید ناگت همه ی مراحل را با رعایت استاندارد های بهداشتی انجام میشود و هر مرحله به دقت انجام میشود. مواد خشک از جمله آرد، ادویه، سیر و پیاز با مخلوطی از بلوک های یخ زده گوشتی که با چرخ گوشت چرخ میشوند ترکیب میشود. سپس این ترکیب را به دستگاه همزن (میکسر) صنعتی برقی منتقل میکنند تا خمیر یک دستی به دست حاصل شود. در این مرحله میکس مواد تحت خلا انجام میشود. پس از این مرحله، قالب زنی انجام میشود.
۳انواع ناگت چیست؟
ناگن مرغ ، گوشت قرمز ، ماهی ، میگو
۴چه تجهیزاتی برای راه اندازی خط تولید ناگت لازم است؟
دستگاه پودر پاش و کره زن و دستگاه بسته بندی

انواع ناگت

ناگت ها انواعی دارند: ناگت مرغ، ناگت گوشت، ناگت ماهی و میگو

ناگت مرغ: هم میتوان از مرغ تازه و گرم استفاده کرد و هم از مرغ یخ زده؛ البته مرغ تازه بهتر عمل می آید. برای تهیه ناگت مرغ سینه ی چرخ شده با ادویه های مختلف ترکیب میشود و برای مرحله ی بعدی آماده میشود.

ناگت گوشت قرمز: این ناگت را میتوان به روش بلوک های استخوان گیری شده یخ زده تهیه کرد. گوشت چرخ شده با ادویه های مخصوص مزه دار میشود و برای مرحله ی بعد آماده میشود.

ناگت ماهی: برای تهیه این ناگت نیز باید فیله بدون استخوان ماهی را چرخ کرد و با ادویه ها مخلوط کرد.

ناگت میگو: برای تهیه ناگت میگو باید ابتدا منجمد شوند سر و دم آن ها گرفته شود و رگ پشتی میگو ها خارج شده باشد تا برای مرحله ی بعد آماد شود. در خط تولید ناگت، انواع آن ها تولید و عرضه میشود.

خط تولید ناگت

بیشتر بخوانیم : خط تولید همبرگر

تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید ناگت

برای راه اندازی خط تولید ناگت به چرخ گوشت ها و میکسر هایی که مطابق با حجم تولید محصولی شماست را تهیه کنید. این دستگاه ها در خط تولید ناگت بسیار اهمیت دارند.

علاوه بر چرخ گوشت و همزن ها، دستگاه تزریق مواد نیز در خط تولید ناگت از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه های پر کن و شکل دهنده ی خمیر جزو همین دستگاه هستند. ممکن است هر دو دستگاه به صورت مجزا کار کنند و ممکن است قابلیت فرمینگ و پر کن روی یک دستگاه تعبیه شده باشند. برای شکل دادن و قالب زنی ناگت ها باید قالب مربوطه را روی دستگاه قرار داد.

دستگاه پودر پاش و کره زن: وظیفه ی این دستگاه در خط تولید ناگت غلتاندن ناگت ها در روغن یا کره و پاشیدن پودر روی ناگت هاست.

دستگاه بسته بندی: پس از خارج شدن مواد به وسیله ی نقاله دستگاه، ناگت ها برای بسته بندی فرستاده میشوند. بسته بندی در خط تولید ناگت از اهمیت بالایی برخوردار است و انواع مختلفی نیز دارد.

راه اندازی خط تولید ناگت باید با دانش و آگاهی کافی باشد، برای حاصل شدن بهترین نتیجه در کسب و کارهایی مثل راه اندازی خط تولید ناگت مشورت گرفتن از افراد با تجربه تضمین کننده ی موفقیت شماست.

خط تولید ناگت

قیمت خط تولید ناگت

همانطور که گفتیم راه اندازی خط تولید ناگت نیازمند دستگاه های مختلفی است که وجود هر کدام از آن ها ضروری است و در صورت عدم وجود هر کدام از دستگاه ها خط تولید ناگت ناقص میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های خط تولید ناگت و قیمت های آن ها پیشنهاد میکنیم به شرکت اف پرام( EFPROMM) مراجعه کنید. کار این شرکت تولید بهترین ماشین آلات تولید کننده ی مواد غذایی با سابقه ای ۵۰ ساله است. میتوانید از مشاوره های کارشناسان این شرکت برای راه اندازی خط تولید استفاده کنید و نصب دستگاه ها را نیز به کارکنان همین شرکت بسپارید زیرا در این زمینه متخصص و آگاه هستند.