دستگاه بسته بندی اسکین پک

دستگاه اسکین پک چیست؟

دستگاه اسکین پک چیست؟

دستگاه بسته بندی اسکین پک همانطور که از نامش پیدا است برای بسته بندی فرمی محصولات بدون استفاده از قالب به کار می‎رود. دستگاه بسته بندی اسکین پک به نام وکیوم فرمینگ هم شناخته می‌شود. این دستگاه در حال حاضر توسط بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا و ایران نیز ساخته می‌شود. ابعاد این دستگاه ها معمولا ۱۶۱۰*۷۰۰*۱۸۶۰ میلی متر است. کمترین و بیشترین حجم وکیوم۹ و ۱۴ متر در ساعت است. توان مصرفی۲۳۰۰ وات برای ولتاژ۲۲۰ ولت و فرکانس۵۰ هرتز دارد. دستگاه اسکین پک، با ظرافت و زیبایی و دقت بالا، تیراژ زیادی از محصولات را بسته بندی می‌کند.

در روش بسته بندی با دستگاهِ اسکین پک مقدار ضایعات بسیار اندک است و در عین حال محصولات مختلف به راحتی و زیبایی بسته بندی می‌شوند. در محصولاتی که با دستگاه اسکین پک بسته بندی می‌شوند، جزییات روی بسته برای خریدار مشخص است. در این دستگاه از روش وکیوم فرمینگ یا وکیوم پوستی برای بسته بندی هرگونه کالا یا مواد غذایی منعطف و یا غیر منعطف استفاده می‌شود و همه هوای درون بسته بندی هنگام وکیوم خالی می‌شود.

پس از انجام فرایند خلا، گاز نیتروژن به داخل بسته بندی تزریق می‌شود که این عوامل همگی برای ماندگاری محصولات مخصوصا مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آن ها موثر است. از این رو دستگاه بسته بندی اسکین پک یکی از پرمصرف‌ترین و پرطرفدارین دستگاه‌های بسته بندی برای محصولات غذایی مثل گوشت، سوسیس، پنیر، سبزیجات، ماهی و…. است.

دستگاه بسته بندی اسکین پک

دستگاه بسته بندی اسکین پک

بیشتر بخوانیم : دستگاه بسته بندی سوسیس

ویژگی های دستگاه اسکین پک

ویژگی های دستگاه اسکین پک

دستگاه بسته بندی اسکین پک دارای پنل حرارتی، برد تنظیم حرارت و تایم بسته بندی محصول، میزکار و چرخ برای جابجایی ساده دستگاه است و به طور کلی کار با این دستگاه ساده است و در زمان کوتاهی یک اپراتور به سادگی می‌تواند با دستگاه کار کند. به علت روش خاص بسته بندی توسط این دستگاه به ساخت قالب برای بسته بندی و انجام هزینه در این زمینه نیازی نیست.

تیراژ بالای بسته بندی محصول درزمان کوتاه، شفافیت بسته بندی محصول، پایین بودن مقدار ضایعات حاصل از بسته بندی از جمله ویژگی‌های فوق العاده دستگاهِ اسکین پک است. این دستگاه دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری است و برای بسته بندی محصولات غذایی بسیار کاربردی و مناسب است. بسته بندی توسط دستگاهِ اسکین پک بسیار ظریف و با دقت صورت می‌گیرد.

جنس پلاستیک بسته بندی در این دستگاه سورلین یا پی وی سی خشک است. این پلاستیک ها دارای خاصیت چسبندگی هستند. در بسته بندی به این روش کمترین فشار به محصول وارد می شود و محصولات تغییر شکل نمی‌دهند و ضمن شفاف بودن بسته بندی، از ورود آلودگی، گرد و خاک به داخل بسته جلوگیری می شود. فیلم مصرفی در این دستگاه PE و  PVCاست و طرفیت تولید بیش از ۵۰ تا ۶۰ بسته در ساعت دارد.

دستگاه بسته بندی اسکین پک

مزایای دستگاه اسکین پک

مزایای دستگاه اسکین پک

دستگاه بسته بندی اسکین پک برای بسته بندی نیاز به فرم و قالب خاصی برای بسته بندی محصول ندارد و این مهم ترین مزیت دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌های بسته بندی است. بسته بندی محصول در این روش شفاف است و به خوبی داخل بسته بندی و جزییات آن برای مشتری قابل مشاهده است و نیازی به باز کردن بسته بندی برای مشتری برای بررسی و خریداری نیست. علاوه بر موارد گفته شده بسته بندی به وسیله دستگاه بسته بندیِ اسکین پک مقرون به صرفه بوده و ضایعات بسته بندی محصول توسط این دستگاه در کمترین مقدار است.

دستگاه بسته بندی اسکین پک

بیشتر بخوانیم : خط تولید ناگت

قیمت دستگاه اسکین پک

قیمت دستگاه اسکین پک

قیمت دستگاههای بسته بندی اسکین پک باتوجه به موارد مهمی از جمله کیفیت دستگاه و قطعات آن، کیفیت پنل حرارتی، برد تنظیم حرارت و زمان بسته بندی محصول، کیفیت میز کار دستگاه و امکان چرخ زیر دستگاه برای جابجایی راحت دستگاه و…. متفاوت است. از جمله موارد دیگری که موثر بر قیمت این دستگاه است می‌توان به کشور سازنده، برند، کیفیت و بازدهی دستگاه و … اشاره کرد. توان مصرفی، ابعاد فریم دوخت و حجم بسته و… نیز موارد مهمی هستند.

این دستگاه در دو مدل ۵۰*۷۰ و ۳۵*۵۰ به فروش می‌رسند. این دستگاه‌ها به صورت دستی و اتومات کار می‌کنند و با توجه به نیاز هرنوع کسب و کار قابل تنظیم است. در هر صورت با توجه به کارایی و قدرت در تسریع زمان بسته بندی و عدم نیاز به قالب، هزینه دستگاه بسته بندیِ اسکین پک مقرون به صرفه است. هزینه موردنیاز برای هر دستگاه بسته بندیِ اسکین پک حدودا از ۴۰ میلیون تومان و بیشتر است. ابعاد این دستگاه ها معمولا ۱۶۱۰*۷۰۰*۱۸۶۰ میلی متر است. کمترین و بیشترین حجم وکیوم۹ و ۱۴ متر در ساعت است. توان مصرفی۲۳۰۰ وات برای ولتاژ۲۲۰ ولت و فرکانس۵۰ هرتز دارد.

دستگاه بسته بندی اسکین پک

دستگاه اسکین پک دست دوم

دستگاه اسکین پک دست دوم

در خرید دستگاه های بسته بندیِ اسکین پک به صورت دسته دوم باید کلیه موارد فنی دستگاه بررسی و چک شود. ازجمله موارد فنی و مهم که در خرید دستگاه دسته دوم باید بررسی شود خصوصیات فنی از جمله پنل حرارتی، برد تنظیم دما و زمان، سالم بودن و قابلیت تنظیم فشار باد در دستگاه است. توجه به سالم بودن میزکار و چرخ دستگاه نیز باید با دقت صورت بگیرد. در این خرید به این روش هزینه کمتری برای دستگاه صورت می‌گیرد که در صورت سالم بودن و رعایت کلیه موارد و نکات فنی دستگاه، خرید به صرفه‌ای صورت گرفته است.

عنوان سئوالات

۱مزایای دستگاهِ بسته بندیِ اسکین پک چیست؟
دستگاهِ بسته بندیِ اسکین پک برای بسته بندی نیاز به فرم و قالب خاصی برای بسته بندی محصول ندارد و این مهم ترین مزیت دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌های بسته بندی است. بسته بندی محصول در این روش شفاف است و به خوبی داخل بسته بندی و جزییات آن برای مشتری قابل مشاهده است و نیازی به باز کردن بسته بندی برای مشتری برای بررسی و خریداری نیست.
۲قیمت دستگاهِ بسته بندیِ اسکین پک چگونه محاسبه میشود؟
قیمت دستگاههای بسته بندیِ اسکین پک باتوجه به موارد مهمی از جمله کیفیت دستگاه و قطعات آن، کیفیت پنل حرارتی، برد تنظیم حرارت و زمان بسته بندی محصول، کیفیت میز کار دستگاه و امکان چرخ زیر دستگاه برای جابجایی راحت دستگاه و…. متفاوت است. از جمله موارد دیگری که موثر بر قیمت این دستگاه است می‌توان به کشور سازنده، برند، کیفیت و بازدهی دستگاه و … اشاره کرد. توان مصرفی، ابعاد فریم دوخت و حجم بسته و… نیز موارد مهمی هستند.
۳دستگاهِ بسته بندیِ اسکین پک چیست؟
دستگاه بسته بندیِ اسکین پک همانطور که از نامش پیدا است برای بسته بندی فرمی محصولات بدون استفاده از قالب به کار می‎رود. دستگاه بسته بندیِ اسکین پک به نام وکیوم فرمینگ هم شناخته می‌شود. این دستگاه در حال حاضر توسط بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا و ایران نیز ساخته می‌شود. ابعاد این دستگاه ها معمولا ۱۶۱۰*۷۰۰*۱۸۶۰ میلی متر است. کمترین و بیشترین حجم وکیوم۹ و ۱۴ متر در ساعت است. توان مصرفی۲۳۰۰ وات برای ولتاژ۲۲۰ ولت و فرکانس۵۰ هرتز دارد. دستگاه اسکین پک، با ظرافت و زیبایی و دقت بالا، تیراژ زیادی از محصولات را بسته بندی می‌کند.