دستگاه ترموفرمینگ
دستگاه ترموفرمینگ چیست؟

دستگاه ترموفرمینگ یکی از بهترین و قوی ترین دستگاه‌ها برای شکل دهی ورق‌های پلاستیکی و فومی است که در صنعت توانایی بالایی در ساخت تجهیزات مختلف دارد. این دستگاه به وسیله انرژی حرارتی و فشار و مکش، ورق‌های پلاستیکی و فومی را به شکل‌های مختلف تغییر می‌دهد. از این رو دستگاه های‌ترموفرمینگ در صنایع مختلف مخصوصا حوزه بسته بندی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. دستگاه ترموفرمینگ دارای یک میز بزرگ و یک کوره است که در این میز توسط مکش بسته بندی و وکیوم صورت می‌گیرد.

میز این دستگاه برای شکل دهی پلاستیک به شکل قالب‌های مختلف طراحی شده است. با روشن شدن دستگاه و گرم شدن کوره، ورق پلاستیکی گرم می‌شود. بوسیله مکش هوا و ایجاد خلاء، ورق پلاستیکی وارد قالب شده و توسط قالب شکل گیری و فرم دهی می‌شود. پس از شکل گیری ورق پلاستیکی کوره از روی میز برداشته می‌شود تا اشکال ساخته شده سرد و شکل گیری شوند.

از جمله محصولاتی که توسط این دستگاه تولید می‌شوند، ظروف یک بار مصرف غذا، ظروف بسته بندی شکلات، شانه تخم مرغ، ظرف میوه و … است.

 

 

ترموفرمینگ-efpromm.ir

 

 

ظرفیت تولید دستگاه ترموفرمینگ

تولید محصول و بررسی ظرفیت تولید دستگاه ترموفرمینگ به عواملی از جمله سیکل تولید، نوع ورق پلاستیکی، عمق ترموفرمینگ، عرض دستگاه و توان دستگاه ترموفرمینگ بستگی دارد. معمولا دستگاه‌های ترموفرمینگ در عرض‌های ۶۵، ۸۵ ،۹۰، ۱۰۰ سانتی متر و با سیکل‌های سریع ۵۰، ۶۰، ۷۵ در دقیقه محصولات را تولید می‌کنند. حداکثر فضای قالب ۵۹۵*۸۰۰ میلی متر و توان هیتر به کار رفته دراین نوع ساختار دستگاه ۱۱۰ کیلو وات است.

قیمت دستگاه ترموفرمینگ

این دستگاه از جمله ماشین آلات فرم دهی حرارتی است که عوامل مختلف بر تنوع قیمت آن موثر است. کشور سازنده و برند دستگاه، بازدهی، توان مصرفی، مقدار ضایعات، ابعاد، تعداد واحدها و ایستگاه‌ها، سیکل و تجهیزات و ساختار دستگاه برای مصارف گوناگون بر تنوع قیمت دستگاه ترموفرمینگ اثرگذار است.

 

 

 

ساخت دستگاه ترموفرمینگ

ابعاد دستگاه‌های ترموفرمینگ متفاوت است در نمونه‌هایی از ساخت، این دستگاه در ابعاد ۱۱.۵*۲.۷۵*۲.۸۵ متر ساخته شده است. برای تعداد ۴ ایستگاه وزن۱۴.۵ تن و برای ۳ ایستگاه دارای وزن۱۳.۵ تن است و همچنین حداکثر عرض ورق ۸۴۰ میلی متر و ضخامت آن باید ۰.۲ تا۳ میلی متر باید باشد.

بیشتر بخوانیم : خط تولید سوسیس و کالباس

 

مزایای دستگاه ترموفرمینگ

دستگاه ترموفرمینگ جز دستگاه‌های محبوب درصنایع برای شکل دهی مواد اولیه و تبدیل آن به محصول دلخواه است. کار با این دستگاه بسیار ساده و تولید محصول توسط آن با سرعت بالایی صورت می‌گیرد و به این ترتیب در زمان کوتاهی و با سرعت بالایی محصولات تهیه و تولید می‌شوند. مواد اولیه این دستگاه پلاستیک یا PVC است و برای تولید محصول نیاز به ترکیب چند ماده اولیه ندارد. همه این عوامل سبب می شوند تا دستگاه ترموفرمینگ دستگاهی با بازدهی بالا محسوب شود.

فروش دستگاه ترموفرمینگ

در زمینه بسته بندی به روش فرم دهی حرارتی دستگاهِ ترموفرمینگ انتخابی حرفه‌ای با بازدهی بالا است. برای خرید و یا فروش دستگاه ترموفرمینگ باید از طریق شرکت‌ها و افراد معتبر اقدام به این کار کرد. امروزه بخش زیادی از این خرید و فروش‌ها به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. در هرصورت چه به روش حضوری و چه به صورت اینترنتی در زمینه خرید و فروش این نوع دستگاه و ماشین آلات باید از کلیه جزییات دستگاه و صحت و اعتبار شرکت فروشنده و خریدار اطمینان حاصل کرد. شرکت افپرام در زمینه فروش و خدمات پس از فروش ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده در بسته بندی و… به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه ترموفرمینگ

دستگاهِ ترموفرمینگ از یک میز، کوره و دستگاه مکش ساخته شده است. کوره‌ای که برای گرم کردن و حرارت دهی استفاده می‌شود بر روی میز قرار می‌گیرد. دستگاه مکش باعث ایجاد خلاء و کشیدن ورقه پلاستیکی یا فومی به سمت قالب می‌شود و نهایتا ورقه‌ها به شکل و فرم دلخواه قالب گیری و فرم دهی می‌شوند. یکی از معروفترین ورقه‌های فرم گرفته ظروف یکبار مصرف هستند. برای معرفی سایر اجزای تشکیل دهنده دستگاه ترموفرمینگ می‌توان به بازکننده رول، پیش گرم کن، واحد فرم دهی، واحد پانچینگ، واحد برش، واحد جمع آوری محصول و واحد جمع آوری ضایعات اشاره کرد. دستگاه ترموفرمینگ وسیله‌ای بهینه و با کیفیت برای فرم دهی و تولید محصول در این زمینه است.

 

دستگاه ترموفرمینگ-efpromm.ir

 

 

 

بیشتر بخوانیم : دستگاه تامبلر

 

دستگاه ترموفرمینگ دست دوم

دستگاه ترموفرمینگ، دستگاه فرم دهی حرارتی است، که بسیار مورد توجه صنایع بسته بندی قرار گرفته است. این دستگاه دارای خصوصیات فنی و تجهیزات مهمی است که هنگام خرید و بررسی قیمت باید با آن توجه کرد. هنگام اقدام به خرید دستگاهِ ترموفرمینگ به صورت دسته دوم، باید کلیه جزییات فنی موثر بر کارایی و بازدهی دستگاه از جمله بررسی سالم بودن میز، کوره، دستگاه مکش، واحد فرم دهی، واحد جمع آوری ضایعات، جمع آوری محصول، پانچ و برش و … بادقت بررسی شوند.

دستگاهِ ترموفرمینگ با توجه به کم بودن ضایعات و مواد ساده مصرفی و در عین حال بازدهی بالا دستگاهی مقرون به صرفه است. در صورت خرید این دستگاه به شکل دسته دوم باید به همه موارد فنی توجه کرد تا خریدی بهینه و موفقیت آمیز صورت گیرد. شرکت افپرام حرفه‌ای در فروش و خدمات ماشین آلات و تجهیزات فن آوری و بسته بندی محصولات مختلف است. این شرکت برای تسهیل و تسریع خرید، با توجه به نیاز و بودجه خریداران، ماشین آلات دسته دوم ترموفرمینگ را پس از بازسازی کامل و یا با وضعیت فعلی آن‌ها ارائه می‌دهد.

نکته پایانی

دستگاه ترموفرمینگ برای فرم دهی و بسته بندی از روش حرارتی استفاده می‌کند. کار با این دستگاه بسیار ساده است و به سادگی و با مواد اولیه ساده، ورقه‌های پلاستیکی را توسط حرارت فرم می‎دهد. این دستگاه دارای سرعت بالا در تولید محصول است و میزان ضایعات حاصل از این دستگاه در کمترین مقدار قرار دارد. ازجمله محصولاتی که توسط این دستگاه صورت می‌گیرد ظروف یکبار مصرف و متنوع هستند.

 

عنوان سئوالات

۱اجزای تشکیل دهنده دستگاهِ ترموفرمینگ چیست؟
دستگاه ترموفرمینگ از یک میز، کوره و دستگاه مکش ساخته شده است. کوره‌ای که برای گرم کردن و حرارت دهی استفاده می‌شود بر روی میز قرار می‌گیرد. دستگاه مکش باعث ایجاد خلاء و کشیدن ورقه پلاستیکی یا فومی به سمت قالب می‌شود و نهایتا ورقه‌ها به شکل و فرم دلخواه قالب گیری و فرم دهی می‌شوند.
۲قیمت دستگاهِ ترموفرمینگ چگونه محاسبه میشود؟
این دستگاه از جمله ماشین آلات فرم دهی حرارتی است که عوامل مختلف بر تنوع قیمت آن موثر است. کشور سازنده و برند دستگاه، بازدهی، توان مصرفی، مقدار ضایعات، ابعاد، تعداد واحدها و ایستگاه‌ها، سیکل و تجهیزات و ساختار دستگاه برای مصارف گوناگون بر تنوع قیمت دستگاهِ ترموفرمینگ اثرگذار است.
۳مزایای دستگاه ترموفرمینگ چیست؟
دستگاهِ ترموفرمینگ جز دستگاه‌های محبوب درصنایع برای شکل دهی مواد اولیه و تبدیل آن به محصول دلخواه است. کار با این دستگاه بسیار ساده و تولید محصول توسط آن با سرعت بالایی صورت می‌گیرد و به این ترتیب در زمان کوتاهی و با سرعت بالایی محصولات تهیه و تولید می‌شوند. مواد اولیه این دستگاه پلاستیک یا PVC است و برای تولید محصول نیاز به ترکیب چند ماده اولیه ندارد.
۴ظرفیت تولید دستگاهِ ترموفرمینگ چگونه است؟
دستگاه‌های ترموفرمینگ در عرض‌های ۶۵، ۸۵ ،۹۰، ۱۰۰ سانتی متر و با سیکل‌های سریع ۵۰، ۶۰، ۷۵ در دقیقه محصولات را تولید می‌کنند. حداکثر فضای قالب ۵۹۵*۸۰۰ میلی متر و توان هیتر به کار رفته دراین نوع ساختار دستگاه ۱۱۰ کیلو وات است.

 

برای مشاهده ویدئو فیلترشکن خود را روشن کنید.