قیمت دستگاه بسته بندی

بسته بندی یک هنر است که به همراه علم و تکنولوژی محصول تولیدی را برای سالم رسیدن به دست مشتری اماده میکند. این کار بسیار حساس است و باید به درستی انجام شود تا از محصول آماده شده حفاظت کند.در ادامه در رابطه با قیمت دستگاه بسته بندی نیز مطالبی را فرا میگیریم.

از مراحل بسیار مهم در کسب و کار های تولیدی بسته بندی محصولات است. بسته بندی درست و اصولی که باعث زیبا تر دیده شدن محصول میشود یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در بحث فروش و جذب مشتری است؛ به همین دلیل است خرید دستگاه بسته بندی با کیفیت برای صاحبان کارگاه های تولیدی بسیار مهم است.

دستگاه بسته بندی تنوع بالایی دارد و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.در این مطلب میخواهیم در مورد دستگاه بسته بندی  و قیمت آن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

عنوان سئوالات

1نحوه ی قیمت گذاری دستگاه های بسته بندی چگونه است؟
قیمت دستگاه بسته بندی کاملا مرتبط با کیفیت ساخت آن است هرچه کیفیت بالاتر باشد طبیعتا قیمت دستگاه بسته بندی نیز بالا می رود.
2چه عواملی بر قیمت دستگاه بسته بندی تاثیر می گذارد؟
امکانات و تجهیزات به کار رفته در دستگاه ها و همچنین انعطاف پذیری دستگاه بر قیمت آن تاثیر می گذارد.
3مزایای استفاده از دستگاه بسته بندی چیست؟
محافظت از محصول در برابر آسیب های محیطی، عوامل شیمیایی و مکانیکی،زیبا تر شدن محصول و در نتیجه افزایش فروش و کمک به اشتغال بیشتر،چیدمان منظم تر و جابجایی راحتر
4تفاوت دستگاه بسته بندی اتوماتیک با نیمه اتوماتیک چیست؟
دستگاه های اتوماتیک همه ی فرایند بسته بندی را از صفر تا صد به تنهایی و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام می دهد.

 

عوامل موثر در قیمت دستگاه بسته بندی

قیمت دستگاه بسته بندی را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد به همین دلیل است که باید دستگاه های بسته بندی مختلف را با هم مقایسه کنیم تا قیمت نسبی و تقریبی دستگاه را به دست آوریم. اما میتوانیم عواملی که در تعیین قیمت دستگاه بسته بندی تفاوت ایجاد میکنند را عنوان کنیم:

قیمت دستگاه ها کاملا مرتبط با کیفیت ساخت آن است هرچه کیفیت بالاتر باشد طبیعتا قیمت نیز بالا می رود.

نحوه ی عملکرد دستگاه بر قیمت دستگاه بسته بندی اثر میگذارد هرچه دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

تکنولوژی که در ساخت دستگاه های بسته بندی به کار برده میشود بر قیمت آن اثر گذار است.

امکانات و تجهیزات به کار رفته در دستگاه نیز در قیمت  تفاوت ایجاد میکند.

انعطاف پذیری دستگاه اخرین عامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه بسته بندی است.

 

بیشتر بخوانیم : دستگاه بسته بندی

مزیت های استفاده از دستگاه بسته بندی

اگر بخواهیم همه ی مزیت های بسته بندی محصول را عنوان کنیم باید بگوییم بسته بندی محصولات باعث:

محافظت از محصول در برابر آسیب های محیطی، عوامل شیمیایی و مکانیکی

زیبا تر شدن محصول و در نتیجه افزایش فروش و کمک به اشتغال بیشتر

چیدمان منظم تر و جابجایی راحت تر

حداقل شدن میزان ضایعات با بسته بندی دقیق و اصولی

توزیع بهتر و راحت تر

بسته بندی باعث شمارش بهتر و دقیق تر میشود به همین دلیل دستبرد و سرقت از این محصولات کاهش می یابد.

با بسته بندی مناسب و امکان درج اطلاعات کافی روی محصول، مشتری آگاهانه تر خرید خود را انجام میدهد.

صرفه جویی با استفاده بهینه از مواد اولیه مورد نیاز از دیگر مزیت های این دستگاه هاست.

 

مقایسه دستگاه بسته بندی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه های بسته بندی شامل دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. دستگاه های اتوماتیک همه ی فرایند بسته بندی را از صفر تا صد به تنهایی و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام میدهد، برای انجام این کار تنها به رول سلفون احتیاج دارد و احتیاجی به اپراتور ندارد و پروسه ی بسته بندی با نهایت دقت توسط این دستگاه انجام میشود.

پس از اینکه محصول به مخزن این دستگاه وارد شد، ابتدا وزن کشی میشود سپس وارد بسته بندی میشود و در پایان نیز توسط دستگاه دوخت، دوخته میشود و سپس برای رساندن آن به دست مشتری وارد کارتن ها و بسته های چندتایی میشود.

اگر چه قیمت دستگاه بسته بندی اتوماتیک در مقایسه با نوع نیمه اتوماتیک بالا تر است اما در کاهش هزینه های اپراتوری که باید پای دستگاه بایستد موثر است.

 

   

 

همچنین سرعت بسته بندی این دستگاه نیز خیلی بالاتر از دستگاه نیمه اتوماتیک است و بر عملکرد بهتر خط تولید اثر مثبت میگذارد.

دستگاه نیمه اتوماتیک برای تکمیل فرآیند بسته بندی حداقل به یک اپراتور نیاز است زیرا این دستگاه آنقدر هوشمند نیست که همه ی کار ها را خودش انجام دهد پس دخالت نیروی انسانی در دستگاه نیمه اتوماتیک ضروری است.

             

 

اگر بخواهیم دستگاه بسته بندی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم دستگاه های نیمه اتوماتیک اقتصادی تر هستند و برای شروع کسب و کار تولیدی سرمایه کمتری نیاز دارند اما همانطور که گفتیم کار با این دستگاه زمان بر تر است و به استفاده از نیروی انسانی وابسته است.

بیشتر بخوانیم : دستگاه بسته بندی مواد غذایی

انتخاب بهترین دستگاه بسته بندی

قیمت و تنوع دستگاه ها خیلی بالاست و با توجه به بودجه ای که برای خرید آن در نظر گرفته اید باید دستگاه بسته بندی را خریداری کنید.

مهم است که دستگاه بسته بندی کارایی مناسب داشته باشد محصولات را به بهترین نحو از گزند آسیب های فیزیکی و شیمیایی و مکانیکی حفظ کند.

شاید در گذشته که رد پای تکنولوژی در هر بخشی دیده نمی شد بسته بندی محصولات نیز ابتدایی بود اما در دنیای مدرن امروزی که زیبایی محصولات اهمیت بالایی در میزان فروش دارد باید از بسته بندی های به روز و کارامد برای محصولات تولیدی استفاده کرد.

 

امروزه رقابت در زمینه ی بسته بندی محصولات باعث شده که همه ی شرکت های تولیدی به فکر خلاقیت و نوآوری در بسته بندی محصولات باشند.

اگر به تازگی کسب و کار تولیدی راه اندازی کرده اید یا میخواهید کیفیت بسته بندی محصولات را ارتقا دهید باید دستگاه بسته بندی مناسب و مدرن خریداری کنید، یکی از شرکت های وارد کننده ی دستگاه های بسته بندی محصولات غذایی و سایر محصولات، شرکت اف پرام (EFPROMM) می باشد که با سابقه ی چندین ساله در این زمینه، این دستگاه ها را در اختیار مشتریان قرار میدهد.

برای اطلاع از قیمت ها میتوانید به این شرکت مراجعه کنید و از سایر ماشین آلات تولید شده نیز دیدن کنید. این شرکت سال هاست در زمینه ی ماشین آلات بسته بندی و تولید کننده ی مواد غذایی فعالیت میکند.